Registrering av valpekull og omplassering er åpnet

Tre basenjivalper.

Foto: Liv Irene Gjestvang

Det siste året har styret jobbet med å få på plass en løsning for registrering og godkjenning av valpekull.

Nå er første versjon på plass og det er nå mulig å registrere valpekull på nettsiden vår.

Når oppdrettere har registrert valpekull vil en fra styret raskt se over det som er sendt inn og deretter publisere valpekullet på siden. I neste steg vil avlsrådet møtes og gjøre en vurdering på valpekullet og dokumentasjonen som er sendt inn.

Her kan du se et eksempel på hvordan et valpekull vil se ut før og etter godkjenning:

Vi setter veldig pris på alle slags tilbakemeldinger, enten du finner en feil eller vil komme med et forslag til forbedring. Send forslag til basenji@klubb.nkk.no eller send oss melding på facebook.

Bli medlem

Som medlem av Norsk Basenjiklubb blir du en del av et herlig samfunn av engasjerte basenjieiere. Som medlem får du mulighet til å delta på arrangementer, bli med i gruppen vår på Facebook og bli med på å påvirke klubbens retning.

Bli medlem


Siste valpekull

Ingen valpekull nå. :(